Przerwa w dostawie wody – modernizacja SUW

Szanowni Państwo,

W związku z prowadzoną kompleksową modernizacją Stacji Uzdatniania Wody, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie uprzejmie informuje, iż w dniach z 17 na 18 i z 24 na 25 lutego 2021 r. w godzinach nocnych 23:00 – 4:00 nastąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Konina.

Prace modernizacyjne prowadzone są na działającej Stacji Uzdatniania Wody i są niezbędne dla bezpiecznego dostarczania wody mieszkańcom miasta. Przerwa spowodowana będzie zaplanowaną wymianą rur łączących pompy z układem zasilania miasta. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli na podniesienie efektywności procesów uzdatniania i zapewni stabilną jakość wody Pewiczanki. Poza najwyższą jakością dostarczanej wody, celem modernizacji jest zmniejszenie ryzyka wtórnego zanieczyszczenia wody.

To jedna z najważniejszych inwestycji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., która pozwoli na utrzymanie stabilności eksploatacji oraz zwiększy bezpieczeństwo dostarczania wysokiej jakości wody dla mieszkańców Konina na kolejne dekady. Zakończenie modernizacji planowane jest na połowę 2021 roku. Poniżej galeria zdjęć z trwających prac modernizacyjnych.

W przypadku konieczności skorzystania z dostępu do wody podczas przerw Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o uruchomi dla mieszkańców mobilny punkt poboru wody.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.


Przeczytaj także

Modernizacja przyłącza wodociągowego DN50 ul. Matejki 1

05.03.2021

W związku z planowaną modernizacją przyłącza wodociągowego DN50 przy ul. Matejki 1, Przedsiębiorstwo Wodociągów i...

Czytaj więcej

Awaria na sieci wodociągowej DN150 ul. Powstańców Wlkp. 3

01.03.2021

Informujemy, że w dniu 01.03.2021 z powodu awarii na sieci wodociągowej DN150 w ul. Powstańców...

Czytaj więcej

Panele elektrowni zamontowane

29.01.2021

Największa w mieście instalacja fotowoltaiczna ma już zamontowane ponad 6500 paneli, których łączna moc to...

Czytaj więcej
Czytaj więcej Badania wody